Programy

Zwiastun programu HOMO MOTORICUS 

Zwiastun cyklu programów pod tytułem Homo Motoricus

Odcinek 1 – Speed Szybkość – Naturalnie szybcy?

Tematem odcinka jest przystosowanie człowieka do szybkości jaką osiąga jadąc samochodem. O roli i zakresie przygotowania do rozwijania dużych prędkości opowiadają profesjonalni kierowcy sportowi. Zapraszam.

Odcinek 2 – Szybkość rzeczywista i potencjalna.

Czy jazda autostradą 200 km/h oszczędza nam czas , a jeżeli tak to ile czasu ? Dlaczego decydujemy się jeździć szybko ? Czy szybka jazda w trasie ma sens ? Jeżeli tak to z jaką prędkością? Co kradnie nam czas podczas jazdy w mieście ?

Odcinek 3 – Adrenalina część I

Jaki wpływ ma adrenalina na kierowcę podczas podejmowania ryzyka szybkiej jazdy ? Jak działa na na nasz organizm? Dlaczego odczuwamy przyjemność z szybkiej jazdy ? Jakie pojazdy i jakie dyscypliny motosportu dostarczają najwiecej adrenaliny? Czy współczesny samochód może dostarczyć adrenaliny?

Odcinek 4 – Adrenalina część II

Druga część programu opowiada o tym jaki sprzęt wybieramy do czerpania przyjemności z adrenaliny, czy facet który myśli że jest macho na drodze , faktycznie jest macho ? Czy można się uzależnić od szybkiej jazdy?

Odcinek 5 Automatyczne skrzynie biegów cz I

Wszystko o automatycznych skrzyniach biegów. Czy zmieniać olej w skrzyni ? Kiedy? Czy metodą statyczną czy dynamiczną ? Jakie są rodzaje skrzyń automatycznych . Symptomy awarii. Jakie są usterki w automatycznych skrzyniach biegów i jak ich uniknąć? Jak dobrać olej?

Odcinek 6 Skrzynie biegów cz 2

Druga część programu o automatycznych skrzyniach biegów poświęcona dynamicznej metodzie wymiany oleju.

Samui Homo Motoricus Fun Club

Przedstawiam jeden z Fan Klubów Homo Motoricusa, które już powstają na całym świecie 😉 Na pierwszy ogień wizytówka fanklubu z Samui . Wkrótce następne.

Odcinek 7 Płeć w samochodzie. Kobieta cz I

Pierwszy z serii 3 odcinków o płci w samochodzie. Czy różnimy się w naszych decyzjach , reakcjach, zwyczajach jako kierowcy zróżnicowani płciowo. Historia startów kobiet w rajdach i wyścigach. Czy szanse w motosporcie są wyrównane pod względem płci. Co to jest stereotyp „baby za kierownicą” ? Jakie są mocne i słabe strony każdej z płci w samochodzie.

Odcinek 8 Płeć w samochodzie kobieta cz II

Druga część tematu dotyczącego płci w samochodzie . Tym razem zajmiemy się tym czym jeżdżą kobiety . Jak traktują samochody? Czy jest coś takiego jak męski i damski samochód. Co odróżnia je od facetów? Czy stereotyp „baby za kierownicą” jest nadal żywy. O organizacji Moto Femme Poland.

Odcinek 9 COVID w samochodzie Maseczki

Test maseczek pod względem wysycenia organizmu tlenem.

Felietony

Felieton – Narodowe Święto Policji

Relacja z obchodów Narodowego Święta Policji w Tajlandii. Jakie są różnice między sposobem świętowania w Tajlandii i w Polsce?